Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.02.2018

Юрій Луценко: Порошенко вміє домовлятися і робить це наполегливо

Керівник Генеральної прокуратури Юрій Луценко – найбільш медійний персонаж кінця минулого – початку цього року. Здебільшого, не за своєї згоди. Пишне весілля сина, конфлікт ГПУ і НАБУ, голосні звинувачення Міхеіла Саакашвілі в співробітництві з молодим соратником Януковича – Сергієм Курченком – далеко не усе, за що критикують Луценка. Але генпрокурор тримається бадьоро і навіть жартує, звертаючись до журналістів ТСН.ua.

"Каву питимете?" – усміхаючись, повторює він відомий вислів Ігоря Коломойського, що став мемом. Один із журналістів погоджується, але каву так її не отримує. Тільки-но розмова починається, Луценку вже не до кави. Дві години під яскравим світлом камери він розповідає про правильну партію влади, 15 хвилин, що не вистачило, щоб попередити публічний конфлікт з НАБУ, майбутнє Саакашвілі, свята з Порошенком і про журналіста, якого вважає провокатором, але все одно готовий його захищати.


– Більшість людей в Україні не розуміються на роботі ГПУ, але нещодавно великий резонанс викликала ваша заява про те, що середній клас може дозволити собі відпочинок на Сейшелах. Ви так дійсно думаєте?

– Я дійсно думаю, що до тридцятиріччя одруження середній клас може дозволити собі відпочинок. Саме це я і зробив. При цьому офіційні доходи за рахунок високої зарплати в ГПУ дозволяють мені паралельно точно таку сумму в грудні виділити на протезування інвалідів у Збройних силах України.

Якщо хтось критикує – будь ласка. Якщо всі сотні посадовців, які виїхали на Новий рік за кордон, покладуть таку ж суму на соціальну підтримку людей, думаю, ми будемо жити у більш справедливій і міцній країні.

– В своєму дописі на Facebook ви стверджували, що витратили на відпочинок 20 тис. доларів, а у розслідуванні "Радіо Свобода" фігурує сума не менша, ніж 50 тис. євро.

– Я оперую фактами.
– Але що відбувається останнім часом: ваша заява про відпочинок на Сейшелах, далі – критика процедури конфіскації коштів Януковича, ваша зустріч з Ігорем Коломойським в Амстердамі. Вам після цього не здається, що будь-які ваші дії суспільство не сприймає?

– Мені здається, це якраз відповідь. Хтось перенацілює фокус від результатів до емоцій. Ще раз хочу поставити запитання: мій син одружився, він має на це право? Має. Це весілля стало предметом дискредитації Луценка, за що? Виявляється, там була державна охорона. Але я особа, що охороняється. На весіллі сина було чотири особи, яких охороняли, і за периметром на весілля чекала державна охорона, як вона цілодобово чекає на людей на будь-якій іншій позиції.

Ще одне запитання: державна охорона когось возила? Я проводив службове розслідування, зняли усі відео з камер. Дійсно охорона, яка поїхала заправлятися на сусідню заправку, метрів 500 підвезла дорогою жінку. Чесно кажучи, я сказав багато слів своїм охоронцям, але це їхня людська емоція – жінка попросила підвезти до