Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.06.2017

Юрій Луценко: "Я не людина, а генеральний прокурор"

Рік перебування на посаді Генерального прокурора став для Юрія Луценка доволі плідним. Суд над Віктором Януковичем, конфіскація 1,5 мільярда доларів з його рахунку в “Ощадбанку”, передана до суду справа журналіста Олеся Бузини, сплачений мільйон доларів податку народним депутатом Геннадієм Бобовим в наслідок перевірки електронної декларації. Викликів, звісно, залишається чимало, але й проміжні результати не можна не відмітити. Разом з тим, сам очільник прокуратури відзначає: пересічні люди не просто не радіють результатам ГПУ, вони їм не вірять.

Чому так відбувається, якими є наслідки розслідування резонансних справ, зокрема щодо низки нардепів - нинішніх та колишніх, а також високих чиновників, ми говорили із паном Луценком у першій половині програми "Лівий берег з Сонею Кошкіною". Другу присвятили політичним аспектам. До призначення на Різницьку Юрій Віталійович очолював парламентську фракцію БПП, мав безпосередній вплив на формування політичної повістки дня, часто навіть сам її задавав. Та й сьогодні він залишається одним із найближчих соратників Президента, членом так званої "стратегічної сімки". Тож питання другого терміну для Порошенка, конституційної реформи, перспективи створення єдиної - на базі БПП та НФ - партії, цілком логічно Юрію Віталійовичу адресувати. Що і було зроблено. Текстову версію нашої бесіди сьогодні представляємо читачам LB.ua.

«Слово «активісти» стає все більш дражливим»

«Ще півроку - більше я не витримаю» - ваша заява щодо перебування на посаді генерального прокурора. Це просто красиві слова чи вже маєте остаточне рішення?

Давайте не розхолоджувати ні моїх підлеглих, ні моїх піднаглядних. Я витримаю трохи більше.

Тоді до чого подібна заява? Для красного слівця?

Я пам’ятаю всі свої обіцянки і знаю свої фізичні ресурси. Те, що зроблено за цей рік, мені здається, було б достатньо для багатьох попередніх генпрокурорів, але не для Луценка, тому я працюю.

Добре, давайте предметно. Що наразі відбувається у ваших стосунках з НАБУ? Є очевидні результати щодо співпраці ГПУ з МВС, Службою безпеки України, а от з НАБУ - суцільні конфлікти. Щоб далеко не ходити: нещодавно ГПУ порушила справу проти заступника голови Бюро, пана Углави - громадянина Грузії, за вашим твердженням. В НАБУ ж наполгяають: усі перевірки Генеральної прокуратури обумовлені політичними моментами.

Справа в тому, що невеличка група активістів… Взагалі, це слово стає все більше дражливим…

Ви й самі колись були активістом…

Ніколи. Я був громадським діячем.

Різниця в чому?

Активіст активно жестикулює, а громадський діяч безпосередньо діє. Так от, активісти будь-які спокійні, робоч