Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.03.2017

Юрій Луценко, Генпрокурор. Янукович може отримати судовий вирок вже до Дня Незалежності

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прагне, щоб цього року розпочалися судові процеси щодо ключових членів мафії Януковича, і Україна повернула собі награбоване. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу під час візиту до Берліна, де провів зустрічі з колегами та політиками ФРН.

ПРОКУРАТУРА БЕЗ ДИКТАТУРИ, E-CASE ТА “РИБОЛОВЛЯ DISCOVERY”

- Яка мета вашого візиту? З ким ви тут зустрічаєтесь? Які питання обговорюєте?

- Насправді мій графік дозволяє нечасто зриватися в закордонне відрядження, і тому ми об’єднали в три дні візит до Брюсселя, де я у понеділок мав зустрічі з генеральним прокурором Бельгії та з посадовцями Європейської Комісії, та Берлін, де я маю також зустрічі в Міністерстві юстиції, в Міністерстві закордонних справ, у Бундестазі - з представниками найбільших політичних фракцій парламенту, з посадовцями прокуратури Німеччини. Тобто це достатньо насичений візит.

Головна ціль – донести офіційну точку зору про реформи правового сектору України, а також відповіді на політичні запитання. Головний меседж – безумовно, про реформи прокуратури. Це перше. Торік ми відкрили двері на базовий рівень місцевої прокуратури для людей з-поза системи. Через відкриті тести та співбесіди у комісії за участю громадських організацій були заповнені 600 вакансій, із них понад 70 відсотків - із числа людей, котрі не працювали в системі прокуратури.

Цього року цей процес значно розширюється, з травня вступить у дію прокурорське самоврядування, і я втрачу, фактично, «диктаторські» повноваження на призначення і зняття з посад. Можливість призначити і зняти з посади перейде до створеної на відповідних з’їздах Ради прокурорів та створеної ними ж Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Таким чином, ми позбудемося одного з головних елементів тоталітарної системи - радикального єдиноначалля, яке все ще до травня існувало в ГПУ.

Звичайно, потрібно збільшити контроль над персоналом. Відтак, наприкінці минулого року за допомогою наших американських партнерів була створена Генеральна інспекція. Причому комісія по відбору 90 працівників цього караючого меча на 6/7 складалася з представників неурядових організацій. Ці 90 співробітників мали першу справу в січні, і на сьогодні уже затримали та подекуди арештували співробітників більше, ніж за 2 попередніх роки. Це означає широку чистку в прокуратурі.

Ще одною епохальною, я б сказав, зміною є те, що цього року ми плануємо розпочати перехід на електронний документообіг, а можливо, і спробуємо пілотний проект e-case, тобто електронного кримінального провадження, який буде відбуватися не тільки в прокуратурі, а й у судах – це обов’язкова зв’язка. Це також достатньо серйозний, не тільки цивілізаційний, але й антикорупційний план, проект.

Але найбільш важливим є заплановане на листопад цього року скасування функції слідства у прокуратури. При вступі на посаду я обіцяв, що буду підтримувати це рішення і не відмовляюся від своїх слів. У нашій країні поєднання в одному