Vestnik Prosecutor

Сайти

регіональних

прокуратур

 

ПЕРВИННА ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
/Для користування нормативними документами працівникам прокуратури слід зареєструватися на офіційному інтернет-порталі Генеральної прокуратури України в рубриці "Авторизація на порталі"/Зразки заяв до Профспілкового комітету
/01.08.2019

Затверджено нове Положення про порядок та умови здійснення виплат і надання подарунків Первинною профспілковою організацією працівників Генеральної прокуратури України

Вельмишановні спілчани!
 
Інформуємо, що профспілковим комітетом затверджено нове Положення про порядок та умови здійснення виплат і надання подарунків Первинною профспілковою організацією працівників Генеральної прокуратури України, яке набирає чинності 01.09.2019, а окремі його норми – 01.01.2020.
Необхідність перегляду приписів Положення передусім зумовило широке невдоволення в середовищі Профспілки щодо порядку визначення розміру виплат матеріальних допомог та грошових компенсацій, зокрема нарахування спілчанам виплат у різних сумах за наявності однакових підстав.
         Хочемо роз’яснити, що при визначенні відповідних сум виплат профспілковим комітетом бралися до уваги стаж роботи і членства у Первинній профспілковій організації працівників Генеральної прокуратури України (згідно з чинним на той час Положенням), що безпосередньо впливало на розмір таких виплат.
         Задля припинення обговорень, які компрометували діяльність профспілкового комітету, на його засіданні ухвалено рішення щодо встановлення прозорого механізму визначення сум виплат.
У зв’язку з цим розроблено формулу розрахунку, основними складовими якої є середньомісячний дохід члена Профспілки, з якого сплачуються внески, та стаж його членства, що дає члену Профспілки змогу ще до моменту звернення до профспілкового комітету (в більшості випадків) знати суму майбутньої виплати. У свою чергу, довідки про середньомісячний дохід із 01.09.2019 видаватимуться Департаментом планово-фінансової діяльності‚ бухгалтерського обліку та звітності.
         Також звертаємо увагу на інші новели, які запроваджуються Положенням у новій редакції.
1.      З огляду на різні життєві обставини спілчан збільшено термін подачі заяв до профспілкового комітету з 1 до 3 місяців із моменту настання підстав для виплат.
2.      З дотриманням принципу корпоративності передбачено своєрідний бонус для працівників, які вступили в Профспілку після переведення з інших органів прокуратури України, зокрема зменшено термін перебування у спілці для отримання першої виплати (з 6 до 3 місяців).
3.      Усунуто дискримінацію у розмірах виплат особам залежно від країни відпочинку (Україна чи закордон).
4.      Збільшено суму грошової компенсації у разі оздоровлення саме в санаторіях (порівняно зі звичайними місцями відпочинку) незалежно від країни перебування.
5.      Розширено вікову категорію дітей з 5 до 18 років (раніше – лише від
6 до 16 років) і встановлено єдині підходи до визначення виплат у питаннях їх відпочинку та оздоровлення незалежно від віку.
6.      Ужито заходів із дебюрократизації, зокрема скорочено перелік документів, що подаються зі зверненням до профспілкового комітету (для грошових компенсацій з підстав лікування та відпочинку члена Профспілки та його дітей).
7.      З огляду на непередбачуваність радісних та сумних подій в житті спілчанина вимога щодо одноразовості виплати упродовж календарного року не поширюється на одержання матеріальної допомоги у зв’язку з народженням дитини чи похованням близьких родичів.
8.      Скасовано вимогу щодо неможливості виплати грошової компенсації у разі, коли особа упродовж року отримувала путівку за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, як таку, що не пов’язана з використанням коштів Профспілки.
9.      Для зручності запроваджено можливість здійснення виплат спілчанам шляхом безготівкового перерахування коштів на зарплатний рахунок.
10.     Зафіксовано вимогами Положення, що податок на доходи фізичних осіб, який підлягає утриманню згідно із законодавством із виплат здійснених Профспілкою, сплачується за рахунок коштів Профспілки.
11.    З метою уніфікації заяв до профспілкового комітету та економії часу членів Профспілки в оформленні документів у зв’язку з кожною підставою для отримання виплати розроблено бланки відповідних заяв.
         Приписи нового Положення суттєво змінюють порядок визначення розміру виплат. Для декого сума виплат за новими розрахунками збільшиться, але для деяких осіб вона може зменшитися. Водночас запропоновані норми є більш соціально справедливими, тому сподіваємося на розуміння.
Крім того, інформуємо, що наразі профспілковим комітетом організовано роботу, яка серед іншого, сприятиме збільшенню бюджету Профспілки (не за рахунок зростання сум членських внесків) і в подальшому дасть більші можливості для соціального захисту та матеріальної підтримки членів нашої Профспілки.
         Ознайомитися з новим Положенням та завантажити бланки заяв можна на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України у рубриці «Первинна профспілкова організація працівників Генеральної прокуратури України» (https://www.gp.gov.ua/ua/vprofkom.html).
 
 
     З глибокою повагою
Профспілковий комітет
 

кількість переглядів: 422