Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.02.2008

І Н Ф О Р М А Ц І Я "Про стан законності в державі у 2007 році (відповідно до ст. 2 Закону України „Про прокуратуру”) "

 
  
 
 
                                                                        Верховна Рада України
 
 
І Н Ф О Р М А Ц І Я
Про стан законності в державі у 2007 році
(відповідно до ст. 2 Закону України
„Про прокуратуру”)
 
Виконуючи функції, покладені на органи прокуратури ст. 121 Конституції України та ст. 9 Перехідних положень, Генеральною прокуратурою України протягом 2007 року вживалися організаційно-практичні заходи щодо підвищення рівня прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до встановленої відповідальності, забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.
З цією метою лише центральним апаратом проведено понад 30 перевірок додержання законів у центральних органах виконавчої влади, контролюючих і правоохоронних органах, вжито заходів реагування до усунення виявлених порушень.
Для забезпечення підвищення якості та ефективності прокурорської діяльності, здійснено понад 300 перевірок організації виконання прокурорами обласного рівня покладених Конституцією України функцій. У ряді областей проведено перевірки виконання вимог Законів України „Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, „Про боротьбу з корупцією” та Указу Президента України від 19 липня 2005 року № 1119 „Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності”.
Найбільш актуальні питання (32) прокурорсько-слідчої діяльності та стану законності в державі розглянуто на 15 засіданнях колегії, зокрема щодо підсумків роботи органів прокуратури за звітні періоди; нагляду за додержанням законодавства у газовидобувній та банківській сферах; застосування представницьких повноважень прокурорів по захисту інтересів держави; виконання вимог Закону України „Про транспорт” щодо забезпечення збереження вантажів; виконання Законів України й Указів Президента України щодо протидії злочинності, у тому числі організованої, проявам корупції та забезпечення особистої безпеки громадян; стану досудового слідства в органах прокуратури; протидії злочинності у банківській сфері; законності при виконанні покарань у виді обмеження волі, триманні осіб у приймальниках-розподільниках для осіб, затриманих за підозрою у бродяжництві, тощо. Стан протидії злочинності обговорено на спільному засіданні колегій Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України.
З метою координації діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю Генеральним прокурором України проведено дві координаційні наради керівників правоохоронних органів: 31.08.2007 – за участю Президента України щодо стану законності у державі та проблемних питань взаємодії правоохоронних органів у протидії злочинності та корупції; 06.07.2007 – щодо протидії хабарництву та корупції у сфері освіти. Крім того, заступниками Генерального прокурора України проведено дві міжвідомчі наради: 22.02.2007 – про стан додержання законності у Збройних Силах України та узгодження спільних заходів щодо забезпечення збереження державного (військового) майна та 13.06.2007 – про стан додержання законодавства щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і соціального захисту населення.
Під головуванням Генерального прокурора України проведено  5 оперативних нарад, на яких обговорювалися питання з окремих напрямів діяльності підпорядкованих прокуратур і піднаглядних органів, у тому числі щодо стану протидії злочинності в державі та додержання законності правоохоронними органами при провадженні ОРД, дізнання та досудового слідства (14.02.2007); додаткових заходів, спрямованих на підвищення ефективності прокурорсько-слідчої діяльності (16.06.2007); стану прокурорського нагляду за додержанням вимог Кримінально-про