Службова недбалість зі збитками 2,4 млн грн – судитимуть начальницю районного відділу Держгеокадастру Сумщини
24.09.2021

Сумською окружною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно начальниці районного відділу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, у 2019 році до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області звернулись фізичні особи із заявами про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею по 2 га у власність для ведення особистого селянського господарства. Для подальшого опрацювання Управління передало заяви у відповідний районний відділ.

Згідно інформаційних довідок, підписаних начальницею районного відділу, які у подальшому стали підставою для прийняття рішень, ці землі входять до складу сформованої ділянки площею 105 га, яка відноситься до земель державної власності. Однак, така інформація щодо форми власності не відповідала дійсності, оскільки землі відносяться до майнових паїв співвласників одного з колишніх колективних сільськогосподарських підприємств та передані згідно рішення загальних зборів у користування підприємству. Крім того, на сесії сільської ради, куди звернулась начальниця районного відділу з відповідними листами щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою, було прийнято рішення про відмову в наданні такого дозволу саме у зв’язку з тим, що землі не відносяться до державної власності.

Попри це, обвинувачена визначила землю площею 105 га, як таку, що належить до власності держави, та підписала офіційні документи. Відповідно до висновку експертів такими діями завдано шкоду в розмірі 2,4 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Сумського районного управління Головного управління Нацполіції в Сумській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

кількість переглядів: 300