Заволодіння 1,3 млн грн на неоновому освітленні харківських будинків – викрито організовану групу (ФОТО)
15.09.2021

Харківською обласною прокуратурою повідомлено про підозру 5 членам організованої групи у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, у 2019 році харків’янин створив та очолив організовану групу для заволодіння грошима під час встановлення освітлення багатоповерхових будівель у м. Харків. До її складу організатор залучив заступника директора одного з департаментів Харківської міської ради та керівників різних товариств з обмеженою відповідальністю. Фактично керуючи діяльністю цих товариств, він організував придбання замість вказаного в документах електроосвітлювального обладнання певної марки, інше – за нижчою вартістю, яке й було встановлено на будинках.

Директори ТОВ вносили до проектно-кошторисної документації завідомо неправдиві відомості про вартість матеріалів, використаних для проведення освітлення будинків. В свою чергу, посадовець Харківської міської ради, діючи у складі організованої групи, приймав ці роботи, підписував відповідні документи та підтверджував факт встановлення на будинку дорожчого електроосвітлювального обладнання.

Товарознавча, економічна та інші експертизи підтвердили, що у результаті своєї діяльності підозрювані заволоділи понад 1,3 млн грн бюджетних коштів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Харківській області, оперативний супровід – Управлінням стратегічних розслідувань в Харківській області ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 345