Незаконні суцільні рубки лісу на 13 млн грн — на Київщині підозрюють сімох осіб
23.07.2021

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно сімох осіб за підозрою у незаконній порубці лісу, вчиненій повторно, за попередньою змовою групою осіб, службовому підробленні та службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, а також замаху на незаконну порубку (ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст.367 КК України).

Розслідуванням встановлено, що з 2018 по 2020 рік лісничими здійснювались незаконні суцільні санітарні рубки без проведення оцінки впливу на довкілля та отримання відповідного висновку. Вони вносили неправдиві відомості у документацію для отримання лісорубних квитків та забезпечували безпідставне дроблення однорідних лісових ділянок площею не більше 1га, що давало їм можливість скористатися спрощеною процедурою, яка не вимагає отримання висновку від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

У подальшому, представники Держлісагентства погоджували документацію з неправдивими даними у відповідному контролюючому органі, посадовці якого систематично проявляли службову недбалість та затверджували ці документи.

Шкода, завдана державі внаслідок цих дій, становить майже 13 млн грн.

27 квітня 2021 року повідомлено про підозру чотирьом особам -, а саме: екскерівнику та службовим особам одного з державних підприємств, а також посадовцю одного з територіальних органів Держлісагентства України.

Крім того, встановлено, що вказаними особами виготовлено акт санітарного і лісопатологічного обстеження лісових насаджень, у якому містились завідомо неправдиві відомості щодо санітарного стану лісів площею 1,1 га, на підставі якого в подальшому видано лісорубний квиток щодо лісу, який за своїм санітарним станом рубці не підлягав.

У липні ще трьом особам повідомлено підозру у скоєнні цих злочинів, а також змінено підозру попереднім фігурантам кримінального провадження.

Наразі стороні захисту повідомлено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної із небезпечними матеріалами Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 За матеріалами Київської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 297