У Києві викрито схему підроблення «ковідних» довідок (ФОТО)
21.07.2021

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури м. Києва припинено схему виготовлення та розповсюдження завідомо підроблених довідок з результатами ПЛР-тестів на COVID-19 без проходження відповідних досліджень (ч. 3 ст. 190, ч. 3 ст. 358 КК України).

За даними слідства, працівники двох туристичних компаній пропонували своїм клієнтам додаткову послугу – виготовлення підроблених довідок про негативний тест на COVID-19, начебто виданих одним зі столичних медичних закладів. Вартість такої довідки становила від 1000 до 1200 грн.

У ході проведених обшуків у двох офісних приміщеннях виявлено та вилучено бланки цих довідок з результатами ПЛР-тестів, підроблену печатку медичного закладу, комп’ютерну техніку та флеш носії, на яких містилося близько 1 000 підроблених довідок в електронному вигляді.

Наразі перевіряється причетність двох мешканців Києва до функціонування цієї схеми для притягнення їх до відповідальності.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області. Вирішується питання щодо призначення експертиз по вилучених речових доказах.

За матеріалами  Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 283