Завдяки прокуратурі Львівщини за державою визнано право власності на приміщення вартістю понад 53 млн грн
16.06.2021

За позовом Львівської обласної прокуратури рішенням суду у державну власність повернуто будівлі та споруди у м. Стрий загальною площею 31,2 тис кв м вартістю понад 53,5 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що майно одного з колишніх дочірніх підприємств ДАК «Хліб України» передано новоутвореному державному підприємству згідно постанови Кабінету Міністрів України лише на праві господарського відання для статутної діяльності, а не у власність. Разом з тим, держпідприємство за відсутності відповідного рішення Кабміну як власника не мало права звертатися до органу місцевого самоврядування для винесення рішень про оформлення та реєстрацію права власності на об’єкти нерухомого майна. В свою чергу, міська рада не мала права видавати такі рішення та свідоцтва, на підставі яких здійснено реєстрацію права власності за новоутвореним державним підприємством.

Це і стало підставною для звернення прокуратури до суду з позовом, який було задоволено у повному обсязі. Судом визнано незаконним та скасовано ці рішення і свідоцтва, а також визнано за державою право власності на цілісні майнові комплекси.


За матеріалами Львівської обласної прокуратури

кількість переглядів: 191