Незаконні призовні кампанії кримчан до армії держави-окупанта – «військовому комісару Севастополя» повідомлено про підозру
09.06.2021

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру «військовому комісару міста Севастополь Республіки Крим» у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, до окупації півострова підозрюваний обіймав посаду командира батальйону матеріально-технічного забезпечення берегової охорони ВМС ЗСУ. У 2014 році він зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. З квітня 2019 року перебував на посаді «військового комісара міста Севастополь Республіки Крим», безпосередньо здійснюючи реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних призовних кампаній цивільного населення півострова до лав Збройних Сил РФ. Реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупанта, підозрюваний розробляв план та організовував проведення 5 призовних кампаній кримчан у відповідному районі.

Ці дії є порушенням ст. 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року щодо заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах.

З 2015 року держава-окупант та її окупаційна адміністрація провела 12 незаконних призовних кампаній, у ході яких понад 28 тисяч кримчан незаконно призвані до її Збройних Сил. Громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним управлінням  СБУ в АР Крим.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 За матеріалами прокуратури АР Крим та м. Севастополя

кількість переглядів: 131