На Дніпропетровщині завдяки прокуратурі звільнено державну землю вартістю понад 17 млн грн
30.04.2021

Під час судового розгляду позову Криворізької північної окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в області фізичною особою-підприємцем добровільно розірвано договір та звільнено земельну ділянку вартістю понад 17,5 млн грн.

Встановлено, що у 2014 році між комунальним закладом «Криворізький психоневрологічний інтернат» Дніпропетровської облради та фізичною особою-підприємцем укладено договір про сумісну обробку земельної ділянки площею понад 32,8 га на території Глеюватської сільської ради з метою вирощування сільськогосподарської продукції та подальшої її реалізації.

При цьому посадовець комунального закладу, достовірно знаючи, що у користуванні інтернату перебуває земельна ділянка площею лише 19,5 га, з метою отримання прибутку вніс до договору завідомо неправдиві відомості, зазначивши площу на 13 га більше від фактичної.

Вироком Тернівського райсуду м. Кривого Рогу його визнано винним у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Прокуратурою також встановлено, що під виглядом договору про спільну діяльність комунальний заклад фактично надав земельну ділянку підприємцю в оренду, чим порушив вимоги чинного законодавства, адже він є лише користувачем державного майна та не має права розпоряджатися ним без згоди власника.


За матеріалами Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 458