Організація незаконних примусових призовів цивільного населення до лав збройних сил РФ в окупованому Криму – підозрюється «військовий комісар»
28.04.2021

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя заочно повідомлено про підозру «військовому комісару міста Красноперекопськ та Красноперекопського району Республіки Крим» у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, підозрюваний - громадянин РФ, перебуваючи з листопада 2018 року на посаді «військового комісара Бахчисарайського району Республіки Крим», а з квітня 2020 року - «військового комісара міста Красноперекопськ та Красноперекопського району Республіки Крим», здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних кампаній цивільного населення окупованого півострову до лав збройних сил держави-окупанта. Зокрема, виконуючи незаконні укази вищого керівництва, підозрюваний розробляв план та організував 5 призовних кампаній.

Такі дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої ст. 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. Разом з тим, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, РФ здійснює пропаганду служби у власних збройних силах, зокрема і серед дітей.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним управлінням СБУ в АР Крим.

Наразі повідомлено про підозру 6 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року безпосередньо організовують та проводять на півострові незаконні призовні кампанії.

Починаючи з 2014 року, держава-окупант та її адміністрація провели загалом 12 незаконних призовних кампаній, у ході яких близько 28 тисяч кримчан незаконно призвані до її збройних сил. З квітня 2021 року розпочалась чергова весняна незаконна кампанія. Громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань.

кількість переглядів: 126