На Кіровоградщині державі повернуть сільгоспземлі площею 93 га, які були захоплені рейдерським чином
20.04.2021

За позовом Знам’янської окружної прокуратури Кіровоградської області суд зобов’язав фізичну особу повернути державі дві земельні ділянки сільгосппризначення площею 93 га вартістю понад 61 млн грн на території Букварської сільської ради Олександрівського району.

Встановлено, що форму власності земель було змінено у рейдерський спосіб. Зокрема, державним реєстратором однієї із сільських рад Знам’янського району було зареєстровано право комунальної власності на ці земельні ділянки та одночасно ним було незаконно зареєстровано право оренди двох ділянок за фізичною особою.

Внаслідок незаконних дій реєстратора землі вибули із власності держави, а фізична особа набула право користування ними на умовах оренди до 2056 року.

Прокуратура стала на захист інтересів держави і звернулася до суду з позовом про скасування двох записів, здійснених державним реєстратором - про набуття права власності на земельні ділянки органом місцевого самоврядування та право оренди землі, безпідставно набуте фізичною особою.


За матеріалами Кіровоградської обласної прокуратури

кількість переглядів: 177