За позовом Київської міської прокуратури з товариства стягнуто 43,5 млн грн заборгованості за землю
22.02.2021

Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов столичної прокуратури про стягнення з приватного товариства 43,5 млн грн заборгованості за договором купівлі-продажу земельної ділянки.

Встановлено, що між Київрадою та приватним товариством у 2009 році укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 2,5 га по вул. Оранжерейній у Шевченківському районі м. Києва. Умовами договору визначено ціну продажу земельної ділянки 50 млн грн та передбачено сплату вартості земельної ділянки у розстрочку протягом трьох років рівними частками.

Однак, у порушення умов договору купівлі-продажу товариство своє зобов'язання щодо здійснення повної оплати вартості земельної ділянки не виконало, у зв'язку з чим утворилась заборгованість. Відповідно до умов договору за несвоєчасне виконання зобов'язання суб'єкту господарювання нараховано пеню.

За таких обставин, суди обох інстанцій погодились з доводами прокурора щодо наявності підстав для примусового стягнення з товариства заборгованості за земельну ділянку.


За матеріалами Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 161