3,5 млн грн збитків - посадовцю «Укрзалізниці» повідомлено про підозру у службовій недбалості
14.01.2021

Київською місцевою прокуратуро № 9 повідомлено про підозру першому заступнику начальника одного з Департаментів публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» за фактом неналежного виконання своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки підприємству (ч. 2 ст. 367 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовець не здійснив належної перевірки наданих документів, що призвело до закупки Укрзалізницею клем роздільного рейкового скріплення, які не відповідають вимогам ДСТУ, а їх вартість виявилась значно завищеною.
Внаслідок службової недбалості підозрюваного підприємство придбало неякісну продукцію, а сума збитків склала понад 3,5 млн грн, що підтверджується висновками експертизи.

Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Раніше, за аналогічним епізодом щодо закупівлі клемів по завищеній вартості повідомлено про підозру ще одному із заступників вказаного Департаменту. Діями цього посадовця підприємству завдано збитків на 3,5 млн грн.

Загальна сума збитків, завданих «Укрзалізниці» при закупівлі клем, становить понад 7 млн грн.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 116