Прокуратурою Вінниччини у державну власність повернуто 29 га землі
14.01.2021

Вінницький апеляційний суд задовольнив позов прокуратури про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держземагентства у Вінницькій області, а також визнання недійсним договору оренди земельної ділянки вартістю майже 4 млн грн.

Встановлено, що Головним управлінням Держземагентства у Вінницькій області у 2015 році надано в оренду фізичній особі на позаконкурентній основі земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 29 га на території однієї з сільських рад Шаргородського району. Це відбулося в порушення вимог Закону України «Про фермерське господарство» та Земельного кодексу України. Оскільки та сама фізична особа у 2012 році, на підставі розпоряджень райдержадміністрації вже отримувала земельну ділянку на території іншої сільської ради Шаргородського району. Таким чином, ця особа реалізувала законне право на отримання земельних ділянок для вказаних цілей без проведення земельних торгів.

Незважаючи на обґрунтованість доводів та позицію прокуратури, суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Проте, суд апеляційної інстанції, дослідивши доводи прокуратури, постановив, що громадянин не мав законних підстав повторно отримувати у користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення без проведення торгів.

У січні 2021 року забезпечено реальне виконання судового рішення, зазначена земельна ділянка повернута з незаконного користування у державну власність.За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 108