Учаснику розвідувальної роти НЗФ РФ в Луганській області повідомлено про підозру
24.11.2020

За процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури громадянину України повідомлено про підозру за фактом участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 260, ч. ч. 2 ст. 110 КК України).

За даними слідства, на початку 2015 року мешканець міста Харків прибув на тимчасово окуповану територію Луганської області та добровільно вступив до так званого «6-го окремого мотострілецького козачого полку ім. М. Платова».

Підозрюваний входив до розвідувальної роти незаконного збройного формування Російської Федерації. Він регулярно проводив розвідку з метою збору оперативної інформації щодо переміщення і дислокації військової техніки та особового складу Збройних Сил України. У подальшому розвіддані передавалися керівництву «козачого полку» для координації та ведення бойових дій у районі проведення АТО поблизу м. Кадіївка (раніше м. Стаханов), де дислокувався підрозділ.

У липні 2016 року учасник НЗФ РФ транзитним маршрутом через Російську Федерації повернувся із тимчасово окупованої території та залишився проживати у місті Харків. Його місцезнаходження було встановлено контррозвідкою Служби безпеки України.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

кількість переглядів: 170