Судитимуть екскерівників товариства на Чернігівщині за ухилення від сплати податків на майже 4 млн грн
13.08.2020

Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох колишніх керівників товариства, одному – за умисне ухилення від сплати податків у значних розмірах та службове підроблення, а іншому - за пособництво в ухиленні від сплати податків (ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 366; ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 212 КК України).

За даними слідства, ексочільник одного з товариств відображав у податковому обліку дані щодо укладення низки фіктивних договорів про надання безвідсоткової поворотної допомоги фізичним особам.

Таким чином, він за пособництва колишнього комерційного директора товариства ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору на майже 4 млн гривень. При цьому він достовірно знав, що фінансова допомога фізичним особам не виплачуватиметься, а відображення в податковому обліку операцій щодо надання громадянам коштів спрямоване на їх виведення з рахунків підприємства та переведення у готівкову форму.

З метою відшкодування заподіяних державі збитків прокуратурою заявлено цивільний позов про стягнення з фігурантів справи майже 4 млн гривень в солідарному порядку.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пресслужба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 100