За приховування вбивства на Харківщині судитимуть слідчого поліції
22.07.2020

Прокуратурою Харківської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно слідчого одного з відділів поліції в Харківській області за фактом приховування умисного вбивства ( ч. 1 ст. 396 КК України).

За даними слідства, у листопаді 2013 року на березі річки Уди в м. Харкові виявлено труп чоловіка. Відповідно до висновку судово-медичної експертизи, смерть чоловіка мала насильницький характер. За вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження. Слідчий у цьому провадженні, усвідомлюючи, що смерть чоловіка була насильницькою, вирішив приховати вбивство. Він вніс недостовірні дані про закриття кримінального провадження до ЄРДР, не направив копію відповідної постанови прокурору та утримував матеріали кримінального провадження у своєму службовому кабінеті.

Досудове розслідування здійснювало територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід — ДВБ Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 331