Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді, яка перейшла на службу до окупаційних судових органів
06.07.2020

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді Керченського міського суду Автономної Республіки Крим за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, громадянка України, будучи суддею Керченського міського суду Автономної Республіки Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечувала становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надавала допомогу Російській Федерації в проведенні підривної діяльності проти України. Зокрема, у складі незаконно створеного «Керченського міського суду Республіки Крим» виносила «судові рішення» за російським законодавством.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури АР Крим

кількість переглядів: 154