На Сумщині припинено діяльність «ботоферми», яка поширювала фейкову інформацію та шкідливе програмне забезпечення
17.06.2020

Прокуратура Сумської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, а також створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збуту (ч. 2 ст. 361 та ч. 2 ст. 361-1 КК України).

За даними слідства, в Україні організовано діяльність ряду «ботоферм», працівники яких були забезпечені необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням. Вони створювали фейкові облікові записи у соціальних мережах, е-мейли, за допомогою яких поширювали не лише інформацію, а й шкідливе програмне забезпечення. Встановлено, що для реєстрації акаунтів зловмисники використовували SIM-картки мобільних операторів.

Одна з таких «ботоферм» діяла в районному центрі Сумської області. Під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області співробітниками Нацполіції за матеріалами Управління СБУ в Сумській області її діяльність припинено. Під час обшуку 16 червня 2020 року правоохоронці вилучили, зокрема, відповідне обладнання та велику кількість SIM-карток мобільних операторів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Прес-служба прокуратури Сумської області

кількість переглядів: 427