На Луганщині встановлено факт використання незаконними збройними формуваннями заборонених протипіхотних мін
15.06.2020

Прокурорами управлінням нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської спільно з працівниками Служби безпеки України задокументовано факт використання заборонених міжнародними договорами протипіхотних мін.

На території покинутого приватного домоволодіння у селищі Голубівське Попаснянського району виявлено шість протипіхотних фугасних мін натискної дії ПМН-2. За інформацією слідства, вибухові пристрої встановлено та приведено в бойову готовність приблизно восени 2019 року.

Міни моделі ПМН-2 вироблені на території Російській Федерації та постачаються на підконтрольну їй частину Луганської області. Засоби ураження такого типу застосовуються представниками незаконних збройних формувань РФ для залякування місцевого населення та здійснення збройної агресії проти Збройних Сил України.

Дане озброєння не має механізму самоліквідації, а тому його використання заборонено міжнародними договорами, зокрема ратифікованою Україною Оттавською конвенцією 1997 року.

Здобуті речові докази долучені до матеріалів кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 237