Прокуратура Київщини повернула державі 25 га лісових земель вартістю понад 40 млн грн
10.06.2020

Рішенням Іванківського районного суду задоволено позов прокуратури Київщини про витребування у державну власність 25 га земельних ділянок лісового фонду ринковою вартістю понад 40 млн грн.

Встановлено, що Іванківська районна державна адміністрація своїми розпорядженнями передала у приватну власність фізичним особам вказані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства з числа земель лісогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Страхоліської сільської ради Іванківського району.

Однак, відведення у власність лісових земель відбулося з порушенням вимог земельного та лісового законодавства, оскільки спірні ділянки перебувають у постійному користуванні держпідприємства «Іванківське лісове господарство», яке дозволу на їх вилучення та зміну цільового призначення землі не надавало.

Враховуючи виявлені порушення, Броварська місцева прокуратура пред’явила позов до суду про визнання недійсними і скасування розпоряджень райдержадміністрації, визнання недійсними державних актів на право приватної власності на земельні ділянки та витребування їх з чужого незаконного володіння на користь держави.

Прес-служба прокуратури Київської області

 

кількість переглядів: 353