На Житомирщині судитимуть двох посадовців та директора фірми за заволодіння коштами на суму понад 600 тис грн під час будівництва мосту
01.06.2020

Коростишівською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом заволодіння понад 600 тис грн державних коштів під час будівництва мосту через р. Ірша у Хорошівському районі посадовими особами Служби автомобільних доріг та директором фірми-підрядника.

Директора товариства-підрядника підозрюють у заволодінні майном у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем службовому та підробленні (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України). Заступнику директора Служби автомобільних доріг в області інкримінують службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України), а колишньому інженеру відділу якості – пособництво у заволодінні коштами та службове підроблення (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

За даними слідства, під час будівництва мосту у 2016-2017 роках, директором товариства-підрядника в актах приймання-передачі було відображено завищені обсяги виконаних робіт та вартість використаних матеріалів. У свою чергу, посадові особи Служби автомобільних доріг підписали недостовірні офіційні документи, не перевіривши їх відповідність реально виконаним обсягам робіт та вартості матеріалів.
Для забезпечення відшкодування завданої державі матеріальної шкоди прокуратурою пред’явлено цивільний позов на суму майже 605 тис грн.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

кількість переглядів: 92