Прокуратура закликає громадян долучитись до збору доказів стосовно шкоди, завданої внаслідок збройної агресії РФ
22.05.2020

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області триває збір доказів збройної агресії Російської Федерації та порушення норм міжнародного гуманітарного права на території регіону.

Так, завдяки плідній співпраці з громадськими організаціями, зокрема Ukrainian Legal Advisory Group, "TRUTH HOUNDS", а також ретельному аналізу щоденних звітів Моніторингової місії ООН з прав людини зареєстровано майже 100 кримінальних проваджень за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Також створено і постійно оновлюється реєстр загиблих та поранених осіб, пошкодженої внаслідок бойових дій на Донеччині інфраструктури, до якого вже внесено відомості про 1317 потерпілих, 3760 пошкоджених об’єктів та підтверджено збитків на 13,5 млн грн.

Зібрані докази мають важливе значення не лише для захисту інтересів окремих громадян на національному рівні, а й для захисту інтересів держави у міжнародних судах.

Громадяни, які зазнали фізичної, моральної та майнової шкоди внаслідок військових дій на Сході України, можуть надсилати будь-які документи (заяви, покази, фото- та відеоматеріали), що можуть бути використані як докази, до прокуратури Донецької області за адресою: Донецька область, вул. Університетська, 6, на електронну пошту: priom_gromad@don.gp.gov.ua або залишити ці відомості на КПВВ під час їх перетину.


Пресслужба прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 63