На Запоріжжі судитимуть двох поліцейських, які підозрюються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності
28.03.2020

За процесуального керівництва прокуратури Запорізької області завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох працівників Національної поліції одного з райвідділів Запорізької області. Вони підозрюються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів та іншою фальсифікацією, а також примушуванням давати покази (ч. 2 ст.372, ч.1 ст.373 КК України).

За даними слідства, яке здійснювалось Територіальним управлінням ДБР, розташованим у місті Мельтополі, зазначені особи, ймовірно, з метою підвищення особистих показників у роботі та статистичних даних розкриття злочинів запропонували одному із затриманих, знаючи про його наркозалежність, визнати провину у скоєнні ряду вигаданих крадіжок за обіцянку надання йому наркотичного засобу. Так, за версією слідства, оперативник складав зави від імені сторонніх осіб про нібито вчинення відносно них кримінальних правопорушень, які стали підставами для реєстрації кримінальних проваджень та подальшого проведення досудових розслідувань, а слідчий того ж відділення поліції фальсифікував процесуальні документи, протоколи слідчих та процесуальних дій, які у дійсності не проводив, необхідні для притягнення невинної особи до кримінальної відповідальності, та скеровував справи до суду для розгляду по суті.

Наразі підозрюваних відсторонено судом від займаних посад. Триває розслідування аналогічних фактів фальсифікації кримінальних проваджень, перевіряються версії обізнаності про такі злочини та причетності до їх скоєння керівництва органів поліції.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури Запорізької області

кількість переглядів: 177