Прокуратура наполягає на поверненні незаконно проданого приміщення дитсадка вартістю 6,5 млн грн, яке є об’єктом культурної спадщини
17.01.2020

Прокуратура Житомирської області забезпечує участь у розгляді справи про визнання незаконним та скасування рішення Житомирської міської ради, визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна та зобов’язання повернути його.

Прокуратура виявила, що приватне товариство у грудні 2018 року придбало приміщення дитячого садка, що знаходиться у парковій зоні міста Житомира. Однак при укладенні Житомирською міськрадою із товариством договору купівлі-продажу комунального майна було порушено вимоги Закону України «Про освіту» та Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», оскільки майно комунальних закладів освіти не підлягає приватизації.

Крім цього, після відкриття судом провадження у справі за позовом прокуратури встановлено, що приміщення дитсадка, занесене до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини як маєток барона де Шодуара. При цьому, рішення на відчуження об’єкта культурної спадщини відповідним державним органом не приймалося, договором купівлі-продажу покупця не зобов’язано укласти охоронний договір.

Під час судового розгляду Житомирська міськрада в інтересах якої подано позов не підтримала позицію прокурора та просила суд відмовити у його задоволенні. Розгляд справи Господарським судом Житомирської області триває.

Також розпочато кримінальне провадження за фактами неналежного виконання службовими особами Житомирcької міськради своїх службових обов’язків, що призвело до незаконного відчуження вказаного майна (ч. 2 ст. 367 КК України). Досудове розслідування проводить Житомирський відділ поліції.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

кількість переглядів: 227