На Луганщині прокуратура відстояла повернення землі водного фонду вартістю майже півмільйона гривень
15.01.2020

14 січня 2020 року Господарський суд Луганської області повністю задовольнив позовні вимоги Луганської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави до приватного підприємця про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки водного фонду загальною площею 11 га вартістю 448 тис грн.

Прокуратура встановила, що вказану землю водного фонду під штучним водосховищем у 2008 році надали в користування суб’єкту господарювання з метою здійснення підприємницької діяльності. Відповідний договір оренди підписаний між Вільхівською сільською радою Станично-Луганського району Луганської області та суб’єктом господарювання терміном на 15 років.

Проте договірні зобов’язання належним чином орендар не виконував, протягом тривалого часу всупереч вимогам чинного законодавства орендна плата за використання земельної ділянки не сплачувалась, що призвело до ненадходження коштів до місцевого бюджету. Окрім цього, орендар не забезпечував використання землі за цільовим призначенням, що також є порушенням істотних умов договору.

За втручання прокуратури суд зобов’язав приватного підприємця повернути земельну ділянку у розпорядження територіальної громади.

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 330