Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.12.2019

На Дніпропетровщині за втручання прокуратури підприємство змушене повернути громаді землі водного фонду вартістю понад 8 млн грн

           

Центральний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позов Павлоградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Дніпропетровської облдержадміністрації до Юр’ївської районної державної адміністрації та одного з ТОВ. У позові прокуратура просила визнати незаконним і скасувати розпорядження РДА, визнати недійсними договори оренди, а також повернути земельні ділянки державі.

Так, у 2009-2010 роках між райдержадміністрацією і товариством укладено договори оренди двох земельних ділянок водного фонду загальною площею 71,5 га вартістю понад 8 млн грн для рибогосподарських потреб.

У подальшому вказані договори припинили свою дію внаслідок добровільної відмови орендаря. Проте у 2017 році Юр’ївська РДА без проведення земельних торгів в порушення вимог чинного законодавства зареєструвала право оренди цих ділянок за вищевказаним ТОВ.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області розпорядження голови Юр’ївської райдержадміністрації визнано незаконним і скасовано. Також визнано недійсними договори оренди земельних ділянок та зобов’язано підприємство повернути їх державі в особі Дніпропетровської ОДА.

Товариство не погодилось з такою позицією суду, подавши апеляційну скаргу, яку суд залишив без задоволення.


Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області
кількість переглядів: 407