Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.11.2019

Суд задовольнив позов прокуратури про витребування із незаконного володіння земельної ділянки вартістю 1,4 млн грн у Львові

            

7 листопада 2019 року суд задовольнив позов прокуратури Львівської області щодо витребування із незаконного володіння фізичної особи земельної ділянки площею майже 1,3 га вартістю 1,4 млн грн у Львові.

Встановлено, що ця земля перебувала у комунальній власності територіальної громади міста та у 1998 році була надана у постійне користування акціонерному товариству для виробничих потреб. Однак, у 2014 році у зв’язку з процедурою банкрутства та ліквідації цього підприємства його майно продано на аукціоні.

При цьому без належних на те правових підстав, всупереч положенням Земельного кодексу України та вимог інших нормативно-правових актів, земля протиправно перейшла з власності львів’ян у приватну.

На даний час між кінцевим власником земельної ділянки та приватною фірмою укладено договір на право забудови земельної ділянки (суперфіцію), на підставі якого цю територію забудовують. При тому, що Львівська міська рада як дійсний власник спірної земельної ділянки не була стороною правочинів щодо неї та не вчиняла будь-яких дій щодо її відчуження, а відтак, нерухомість вибула з володіння власника поза його волею. При цьому міський бюджет вже 5 років недоотримує кошти.

Щоб запобігти незаконному відчуженню львівської землі, прокуратурою скеровано до суду позов щодо витребування її з незаконного володіння.


Прес-служба прокуратури Львівської області
кількість переглядів: 734