Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.11.2019

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру «военному комиссару города Ялты» за фактом примушення кримчан служити в Збройних Силах РФ

                                   

7 листопада 2019 року прокуратура АР Крим повідомила про підозру колишньому заступнику Ялтинського міського військового комісаріату, а з 2015 року так званому «военному комиссару города Ялты Республики Крым» у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни, які полягають у примушенні кримчан служити в Збройних Силах держави - окупанта).

За даними досудового розслідуванням вказана особа, перебуваючи на посаді «военного комиссара города Ялты Республики Крым» і водночас будучи «заместителём председателя призывной комиссии», здійснювала примусовий призов цивільного населення тимчасово окупованого півострову на строкову військову службу до Збройних сил Російської Федерації. Протягом 2015-2019 років окупаційна влада провела 9 незаконних призовів до лав ЗС РФ, в ході яких на строкову військову службу призвано близько 19 тисяч цивільних жителів Криму, які, в тому числі, використовуються для участі у воєнних операціях за межами РФ. Наразі триває чергова незаконна осіння кампанія. За «ухилення від служби» окупанти масово переслідують кримчан, зокрема шляхом притягнення до відповідальності за кримінальним законодавством РФ, що передбачає реальне позбавлення волі.

Вказані дії окупаційної влади розслідуються прокуратурою автономії, як серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 року та є одним з пріоритетних напрямків нашої роботи».

Прес-служба прокуратури АР Крим

кількість переглядів: 615