Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.03.2019

На Чернігівщині засуджено лікаря-анестезіолога, лікарська помилка якого призвела до смерті жінки та дитини

         

Вироком одного з районних судів області лікаря-анестезіолога визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього хворого – смерть новонародженого). Процесуальне керівництво у вказаному провадженні та підтримання обвинувачення здійснювали органи прокуратури Чернігівської області.

Встановлено, що у 2016 році до пологового відділення однієї з районних лікарень була госпіталізована вагітна жінка, стосовно якої лікарями прийнято рішення про завершення пологів шляхом проведення операції кесаревого розтину.

Породіллю оглянуто лікарем-анестезіологом, який, не врахувавши ступінь операційного ризику та не переконавшись у правильності вибору типу наркозу, одноосібно прийняв рішення про анестезіологічне забезпечення операції, що не відповідало клінічному стану жінки та порушувало вимоги клінічного протоколу з акушерської допомоги «Кесарів розтин».

Як наслідок, після народження дитини у жінки констатовано зупинку серця, а через 33 хвилини – біологічну смерть. Новонароджений прожив 1,5 місяці.

Смерть матері та дитини є наслідком грубих порушень під час проведення загального знеболювання.

Вироком суду лікаря засуджено до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади лікаря та займатися лікарською діяльністю строком на 2 роки.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області
кількість переглядів: 777