Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.03.2019

На Хмельниччині місцева прокуратура у судовому порядку вимагає скасування рішень про неправомірну передачу в приватну власність 111 га землі

                  

Шепетівською місцевою прокуратурою до суду подано позовні заяви з вимогами визнати недійсними накази Головного управління Держгеокадастру в області про надання у власність 56 земельних ділянок.

Встановлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства 56 земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів на території Шепетівського, Славутського, Ізяславського та Полонського районів.

Виявилось, що на час прийняття вказаних рішень зазначені особи вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок цієї категорії в межах норм безоплатної передачі для даного виду використання. При цьому, всупереч вимог Земельного кодексу України, при зверненні до Головного управління Держгеокадастру в області вони надавали недостовірну інформацію про наявність права на безоплатну приватизацію.

Разом з тим, вказані земельні ділянки загальною площею 111 га були відчужені «новими власниками» на користь третіх осіб.

Таким чином, земля поза волею держави неправомірно вибула з її власності.

Позовні заяви перебувають на розгляді у місцевих судах.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області
кількість переглядів: 723