Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.02.2019

Прокуратурою Полтавської області скеровано обвинувальний акт стосовно екс-секретаря сільської ради, яка видала підроблений дублікат заповіту

       

Установлено, що секретар однієї з сільських рад Пирятинського району під час перебування на посаді була уповноваженою особою на здійснення нотаріальних дій.

Так, у 2012 році, достовірно знаючи про наявність посвідченого нею у 1999 році заповіту спадкодавця на ім’я своєї невістки, діючи умисно, в інтересах третіх осіб, внесла до дублікату заповіту не ПІБ законного спадкоємця, а ПІБ третьої особи, підписала його, скріпила печаткою та видала для подальшого незаконного використання.

Таким чином, колишній секретар сільської ради позбавила законного спадкоємця права на отримання у власність будинковолодіння та земельної ділянки, спричинивши останньому збитки на суму майже 150 тисяч гривень.

За процесуального керівництва прокуратури Полтавської області обвинувальний акт відносно екс-секретаря сільської ради за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 (складання та видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу) та ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки) КК України направлено до суду.

Обвинуваченій загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом.


Прес-служба прокуратури Полтавської області
кількість переглядів: 331