Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.01.2019

На Сумщині викрито підпільний цех із незаконного виробництва алкогольної продукції з омивача для скла

                                

Прокуратура Сумської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного виготовлення та реалізації алкогольних напоїв.

Слідчими Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області установлено, що жителі Сумщини розробили злочинну схему незаконного виготовлення підакцизної продукції (сурогатного алкоголю), облаштувавши підпільний цех у нежитловому приміщенні м. Конотоп. Виготовлення алкоголю здійснювалося шляхом промислового очищення технічної рідини (автомобільного омивача скла), яка містить етиловий спирт та ряду інших компонентів, вживання якого могли б спричинити масові отруєння споживачів. Алкогольну продукцію фасували та оптовими партіями реалізовували на території Київської та Сумської областей.

Прокуратурою спільно зі співробітниками Головного управління Державної фіскальної служби у області на підставі ухвал суду в четвер, 10 січня 2019 року, проведено ряд обшуків за місцями виробництва та зберігання сурогату. За результатами проведених слідчих дій вилучено понад 20 тон фальсифікованого алкоголю, промислову установку для виготовлення спирту, інше обладнання, що забезпечує масове виробництво (фільтри, шланги, насоси, лічильники, тара тощо), та вантажний автомобіль «Volvo».

Водночас в порядку ст. 208 КПК України затримано організатора незаконного виробництва алкогольних напоїв, якому повідомлено про підозру за ч. ч. 1, 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей).

Досудове слідство триває. Проводяться необхідні слідчі дії з метою встановлення обставин вчиненого злочину та затримання інших осіб, причетних до вказаної протиправної діяльності.

Довідково: підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна, з вилученням та знищенням незаконно виробленої або придбаної продукції, обладнання для її виготовлення.


Прес-служба прокуратури Сумської області

кількість переглядів: 668