Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.12.2018

За принципової позиції прокуратури Полтавської області державі повернуто 55 га землі

         

Прокуратурою Полтавської області встановлено, що між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином укладено договір оренди землі загальною площею 55 га для ведення фермерського господарства, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Купєватівської сільської ради Глобинського району.

Вказаний договір укладено з порушенням вимог ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» та ст.ст. 123, 124, 134 Земельного кодексу України, а саме без проведення передбачених законом земельних торгів.

З метою захисту інтересів держави, прокуратурою скеровано до суду позовну заяву з вимогами про визнання незаконними та скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації. Однак, рішенням Глобинського районного суду у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, прокуратурою Полтавської області оскаржено його в апеляційному порядку.

Апеляційну скаргу прокуратури задоволено у повному обсязі, рішення суду першої інстанції скасовано та постановлено нове рішення яким визнано незаконними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, визнано недійсним договір оренди землі загальною площею 55 га та скасовано його державну реєстрацію.

Таким чином, за наполегливої позиції органів прокуратури Полтавської області з незаконної оренди державі повернуто 55 га землі.


Прес-служба прокуратури Полтавської області
кількість переглядів: 756