Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.11.2018

Прокуратура домоглась повернення територіальній громаді земельної ділянки в центрі Запоріжжя вартістю понад 9 млн грн

                    

Господарським судом Запорізької області задоволено позов Запорізької місцевої прокуратури №1 про повернення земельної ділянки вартістю більше 9 млн грн в Олександрівському районі Запоріжжя.

У липні 2018 року Запорізькою місцевою прокуратурою № 1 було пред’явлено до суду позов про повернення територіальній громаді Запоріжжя земельної ділянки площею пів гектара у зв’язку із її не забудовою.

Було встановлено, що у 2009 році між Запорізькою міською радою та одним із приватних товариств строком на 10 років укладено договір оренди земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку по вулиці Глісерній у Запоріжжі.

Проте, не зважаючи на вимоги Земельного та Цивільного кодексів України, орендар упродовж дев’яти років так і не розпочав будівництво житлового будинку та навіть не звернувся до відповідних органів з метою отримання необхідних дозвільних документів для здійснення будівництва.

В силу положень ст. 416 Цивільного кодексу України та ст. 102-1 Земельного кодексу України укладений договір оренди є припиненим у зв’язку із нездійсненням забудови земельної ділянки протягом трьох років підряд. Відповідний висновок зроблено у березні 2018 року Верховним Судом.

З урахуванням вимог законодавства та вказаної судової практики, Запорізька місцева прокуратура № 1 звернулась до господарського суду Запорізької області з позовом про повернення приватним товариством земельної ділянки Запорізькій міській раді.

Під час розгляду справи у суді відповідачем неодноразово подавалися безпідставні клопотання, зокрема, про застосування строків позовної давності, які судом обґрунтовано відхилено.

Окрім того, не зважаючи на те, що місцевою прокуратурою позов пред’явлено в інтересах територіальної громади міста, Запорізькою міською радою до суду подано заяву про відмову від позову та закриття провадження у справі. Вказана заява судом також залишена без задоволення.

Водночас, завдяки активній позиції прокурорів, які підтримували позов, та безпосередній участі у розгляді справи заступника керівника Запорізької місцевої прокуратури № 1, рішенням господарського суду Запорізької області позовну заяву задоволено у повному обсязі.

Суд зобов’язав приватне товариство повернути територіальній громаді Запоріжжя раніше орендовану земельну ділянку та підтвердив обґрунтованість доводів прокуратури.

Прес-служба прокуратури Запорізької області

кількість переглядів: 375