Сайти

регіональних

прокуратур

 
05.11.2018

На Миколаївщині за втручання прокуратури державі реально повернено понад 200 га особливо цінних сільськогосподарських земель

         

Снігурівським відділом Баштанської місцевої прокуратури вжито заходи щодо повернення державі особливо цінних земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 203 га вартістю майже 3,5 млн грн, розташованих в межах території Калинівської сільської ради Снігурівського району.

Так, 22 серпня 2018 року апеляційним судом Миколаївської області підтверджено законність вимог органів прокуратури Миколаївської області щодо визнання незаконними та скасування розпоряджень Снігурівської райдержадміністрації, визнання недійсними договорів оренди та повернення у власність держави зазначених земельних ділянок.

Установлено, що у 2012 році розпорядженням райдержадмінстрації вказані ділянки передано в оренду на 25 років громадянину для ведення фермерського господарства, який останнє не створив, до їх обробітку не приступив, а ділянки майже одразу передав підприємству в суборенду.

Таким чином, в порушення вимог діючого законодавства, відповідачі використали процедуру створення фермерського господарства для одержання в користування іншими суб’єктами (підприємством) земель державної власності у позаконкурентному порядку.

На виконання постанови суду прокуратурою скеровано виконавчий лист, за яким державним виконавцем Снігурівського ВДВС ГТУЮ в Миколаївської області розпочато виконавче провадження.

30 жовтня 2018 року особливо цінні земельні ділянки сільськогосподарського призначення повернуто державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.


Прес-служба прокуратури Миколаївської області
кількість переглядів: 362