Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.10.2018

Прокуратурою Полтавської області скеровано позовну заяву з вимогою повернути державі 42 га землі з незаконного користування

        

Установлено, що в січні 2018 року закінчився договір оренди земельної ділянки площею 42 га, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Грабарівської сільської ради Пирятинського району, укладеного між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та сільськогосподарським товариством.

Після закінчення договору оренди землі громадянин в порушення вимог ст. 125 Земельного кодексу України самовільно засіяв вказану земельну ділянку кукурудзою.

За вказаним фактом прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 (самоправство) КК України. Досудове розслідування на даний час триває.

Окрім цього, громадянина визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП (самовільне зайняття земельної ділянки) та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до вказаної постанови шкода, заподіяна територіальній громаді Грабарівської сільської ради внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки становить майже 70 тисяч гривень. Вказані збитки правопорушик сплатив.

Згідно умов ст. 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратурою направлено до суду позовну заяву з вимогою повернути у державну власність з незаконного користування земельну ділянку розміром 42 га вартістю понад 4 млн гривень.


Прес-служба прокуратури Полтавської області
кількість переглядів: 572