Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.10.2018

На Буковині завдяки прокуратурі одне з товариств поверне сільським радам земельні ділянки вартістю понад 4,7 млн грн

                                 

Господарський суд Чернівецької області задовольнив позовні заяви Сторожинецької місцевої прокуратури до товариства з обмеженою відповідальністю щодо стягнення орендної плати за землю, розірвання договору оренди землі та повернення сільським радам майже 7 га землі вартістю понад 4,7 млн грн.

Встановлено, що в липні 2013 року Магальська сільська рада уклала договір з товариством з обмеженою відповідальністю щодо надання останньому в оренду більш ніж 2 га землі терміном на 49 років для будівництва та обслуговування фотовольтаїчної електростанції.

Однак, всупереч умовам договору товариство фактично не приступило до використання земельної ділянки за цільовим призначенням та систематично не сплачувало орендні платежі, що призводить до неефективного використання земельних ресурсів та ненадходження до відповідного бюджету плати за землю.

Також з липня 2013 року вказане товариство орендувало ще майже 5 га землі у Топорівської сільської ради, яку теж за призначенням не використовувало та несвоєчасно сплачувало оренду.

Враховуючи те, що несплата орендної плати завдавала збитків бюджету, що створювало економічні перешкоди у реалізації завдань та функцій, які покладені на органи місцевого самоврядування, місцева прокуратура через суд зобов’язала товариство погасити заборгованість та звільнити вказані земельні ділянки.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

кількість переглядів: 378