Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.07.2018

На Хмельниччині судитимуть адвоката, який підозрюється у вчиненні корупційних правопорушень, що спричинили мільйонний збиток

       

Прокуратурою Хмельниччини спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення фактів корупційних правопорушень, у тому числі у сфері приватного права, та притягнення винних осіб до відповідальності.

В ході досудового розслідування кримінального провадження, яке за процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури проведено слідчим відділом Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області, встановлено, що адвокат, перебуваючи у 2012 році на посаді юрисконсульта в одній із банківських установ, від імені начальника відділу банку склав завідомо неправдивий офіційний документ – лист з проханням зняти заборону відчуження нерухомого майна, який підписав, завірив печаткою та надав нотаріусу.

На підставі цього листа приватним нотаріусом із державних реєстрів вилучено відповідні записи.

В результаті таких неправомірних дій службовця банку чотирьохкімнатна квартира у м. Хмельницькому вартістю близько 1 млн грн, яка перебувала в іпотеці банку для забезпечення виконання місцевою мешканкою та її чоловіком грошових зобов’язань за отриманими ними кредитами в розмірі понад 183 тис доларів США, була відчужена власниками на користь третіх осіб.

Отриманими від реалізації майна грошовими коштами боржники розпорядилися на власний розсуд, а не для погашення заборгованості по кредитним зобов'язанням. Внаслідок цього, через позбавлення банківської установи можливості звернути стягнення на предмет іпотеки, інтересам юридичної особи спричинено тяжкі наслідки.

Прокурором Хмельницької області Олегом Синишиним адвокату повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За результатами досудового розслідування Хмельницькою місцевою прокуратурою затверджено обвинувальний акт у вказаному провадженні, який для розгляду направлено до Хмельницького міськрайонного суду.


Прес-служба прокуратури Хмельницької області
кількість переглядів: 403