Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.04.2018

Заступник міського голови Миргорода намагався підкупити керівника управління захисту економіки

       

16.04.2018 військовою прокуратурою Полтавського гарнізону Центрального регіону України спільно зі співробітниками Полтавського управління Служби безпеки України та Управління захисту економіки, а також слідчими слідчого відділу УСБУ в Полтавській області під час намагання надати хабар працівнику Нацполіції викрито та затримано заступника Миргородського міського голови.

Зокрема установлено, що вказаний посадовець намагався передати 300 доларів США неправомірної вигоди майору поліції, начальнику міжрайонного відділу Управління захисту економіки Нацполіції в Полтавській області з метою вирішення питання щодо не складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.

Зокрема, заступник мера Миргорода таким чином намагався звільнити свого родича, одного з керівників комунальних підприємств, від відповідальності за ст. 172-6 Кодекса України про адміністративні правопорушення – порушення вимог фінансового контролю, за яке передбачено покарання у виді штрафу від п’ятдесяти до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у залежності від виду правопорушення.

Наразі щодо затриманого проводяться першочергові слідчо-процесуальні дії. Йому готується повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України, клопотання до суду про обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Довідково: ч. 3 ст. 369 КК України, «пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 624