Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.03.2018

Прокуратура Харківської області довела в суді вину чоловіків у вчиненні низки терактів на Харківщині в 2014-2015 роках

                                                          

Жовтневий районний суд м. Харкова частково підтримав позицію прокуратури Харківської області та визнав винними трьох чоловіків у вчиненні низки терористичних актів на території м. Харкова та області.

Двом зловмисникам, які не визнавали свою вину та відмовлялися співпрацювати зі слідством, суд призначив покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Чоловіку, який визнав свою вину та щиро розкаявся, - 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, йдеться про серію терактів, вчинених у період з вересня 2014 року по березень 2015 року. Серед них - обстріл Орджонікідзевського та Фрунзенського районних комісаріатів м. Харкова (вересень 2014 року), терористичні акти на залізничних станціях "Залютине" (жовтень 2014 року), "Шебелинка" (січень 2015 року) та "Новожаново" (березень 2015 року), обстріл офісу приватної юридичної установи (вересень 2014 року) та ТОВ "Харківрегіонгаз" (січень 2015 року).

Крім того, зловмисникам інкримінувався закінчений замах на терористичний акт на території нафтової бази у жовтні 2014 року. Тоді, за щасливою випадковістю, не спрацював жоден з двох РПГ-22, з яких чоловіки намагалися здійснити постріли.

Наразі на вимогу прокуратури обвинувачувані знаходяться під вартою.

Довідково:

Двох харків'ян суд визнав винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 396 КК України (замах на вчинення терористичного акту за попередньою змовою групою осіб, вчинення терористичних актів за попередньою змовою групою осіб, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами та приховування злочину).

Ще одного чоловіка - за ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 396 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, вчинення терористичних актів за попередньою змовою групою осіб та приховування злочину).

Наразі вирок суду не набув законної сили, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 297