Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.11.2017

Прокуратура викрила незаконну діяльність «центру мінімізації митних платежів», який діяв за участі громадян КНР

     

Під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури №5 слідчим управлінням фінансових розслідувань Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві викрито незаконну схему, спрямовану на ухилення від сплати податків низкою підприємств за участі громадян Китайської народної республіки.

Установлено, що групою осіб за участі громадян Китайської народної республіки в період 2016 - 2017 років здійснювалось ввезення на митну територію України товарів (текстилю, взуття тощо) на загальну суму 50,3 млн грн від підконтрольних Китайських підприємств-нерезидентів та у подальшому документально оформлювалось реалізацію імпортованих товарів на фіктивні підприємства.

У ході проведення санкціонованих обшуків виявлено та вилучено 385 печаток та штампів суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками «фіктивності» та підприємств нерезидентів, готівкові кошти, а саме понад 9 млн гривень, близько 200 тис доларів США та майже 23 тис євро, чорнові записи, електронні носії, мобільні телефони, банківські картки, фінансово-господарські документи, комп’ютерна та інша техніка, а також спецзасоби, вилучені з цивільного обороту, зокрема: наручники та гумова палиця ПР-73.

На даний час триває досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) КК України. Вживаються заходи щодо накладення арештів на рахунки фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, призначення судових експертиз, проведення податкових перевірок та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.


Прес-служба прокуратури міста Києва

кількість переглядів: 124