Сайти

регіональних

прокуратур

 
30.10.2017

Завдяки вжитим заходам представницького характеру прокуратура Київської області повернула державі з незаконного володіння землі загальною площею майже 100 га

                           

Так, громадянину надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду, розташованих на території Кагарлицького району з цільовим призначенням – для ведення фермерського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності, та у подальшому затверджено проекти землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок в оренду.

Втім, встановлено, що передача в оренду вказаних земель відбулась із грубим порушенням законодавства. Так, управління Держземагентства у Київській області не звернуло увагу, що подані громадянином клопотання про відведення земельних ділянок взагалі не містять жодного обґрунтування розміру земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства, в тому числі щодо наявності трудових і матеріальних ресурсів.

Окрім цього, відповідно до комп’ютерної бази даних за громадянином техніки не зареєстровано.

У подальшому, орендовані земельні ділянки громадянином передано в суборенду.

Реагуючи на порушення, прокуратурою пред’явлено позов про визнання недійсними наказів, договорів оренди та суборенди землі.

В суді прокуратурою доведено, що передача земельних ділянок відбулася з порушенням вимог чинного на момент прийняття рішень законодавства.

Апеляційним судом Київської області позицію прокуратури визнано обґрунтованою, скасовано рішення суду першої інстанції та позовну заяву задоволено у повному обсязі.Прес-служба
прокуратури Київської області

кількість переглядів: 347