Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.12.2016

Прокуратура Харківської області оголосила підозру кіберзлочинцям

      

Прокуратура Харківської області спільно з СБУ в області та Нацполіцією викрили кіберзлочинців, які через Інтернет реалізовували шкідливе програмне забезпечення призначене для несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж.

Наразі встановлено, що протягом двох останніх років троє харків'ян створювали та через Інтернет збували програмне забезпечення для потужних DDOS атак на інформаційні ресурси та серверне обладнання.

Крім того хакери проводили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем та комп'ютерних мереж. Використовуючи різноманітні програми кіберзлочинці блокували інформаційні ресурси та дистанційно керували персональними комп'ютерами, маючи над ними повний прихований контроль.

За шкідливу програму просили понад 2 тис доларів США.

Підозрюваному інкримінується створення та збут шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем та комп'ютерних мереж, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361-1 КК України).

Ще двом кіберзловмисникам (22 та 23 роки) окрім створення та збуту шкідливих програмних засобів (ч. 2 ст. 361-1 КК України) оголошено про підозру за фактом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем та комп'ютерних мереж, що призвели блокування інформації, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361 КК України).

Під час обшуків у підозрюваних, проведених за санкцією суду, вилучено серверне обладнання.

Довідково: максимальна санкція статті передбачає 5 років позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 262