Сайти

регіональних

прокуратур

 
23.08.2016

Прокуратурою Чернігівської області зареєстровано кримінальне провадження відносно приватного нотаріуса, який здійснив незаконну реєстрацію права власності на державне майно вартістю 5 млн грн

    

Реалізуючи надані законом повноваження прокуратурою області встановлено, що приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу, діючи в інтересах приватної структури, здійснив реєстрацію державного нерухомого майна (цілісного комплексу хлібоприймального підприємства) площею понад 20 тис кв м.

Внаслідок таких дій з державної власності вибула нерухомість орієнтовною вартістю 5 млн грн.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки).

З метою захисту інтересів держави прокурором заявлено до суду позов про скасування державної реєстрації права власності.

Загалом органами прокуратури в поточному році зареєстровано 3 кримінальні провадження щодо незаконної передачі цілісних майнових комплексів хлібоприймальних підприємств загальною вартістю майже 12 млн грн.

Довідково:  правовий режим майна суб'єкта господарювання, заснованого на державній (комунальній) власності, може бути змінений шляхом приватизації майна державного (комунального) підприємства відповідно до закону або здачі цілісного майнового комплексу підприємства або майнового комплексу його структурного підрозділу в оренду.

Згідно з вимогами Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» від 07.07.1999, три хлібоприймальні підприємства області (майно яких незаконно передано у приватну власність) не підлягали приватизації, а у «Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані», дані підприємства відсутні.

З огляду на вимоги закону, майно хлібоприймальних підприємств Чернігівщини не могло бути приватизоване або корпоратизоване.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

кількість переглядів: 229