Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Завершено розслідування стосовно експосадовців Міноборони, які розтратили 1,4 млрд грн на закупівлях неякісної амуніції

За процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування у справі стосовно колишніх заступника Міністра оборони України, керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також начальника Центрального управління контролю якості.

Їм інкриміновано розтрату майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України).

Розслідуванням встановлено, що під час дії воєнного стану підозрювані розтратили кошти Міноборони та перешкоджали законній діяльності Збройних Сил України, що спричинило тяжкі наслідки.

Вони організували закупівлю неякісних бронежилетів на кошти, виділені з державного бюджету. У 2022 році між Міністерством оборони України та компаніями-нерезидентами з порушенням передбаченої процедури укладено ряд договорів про закупівлю засобів індивідуального захисту. Амуніцію закуповували за завищеними цінами зі 100% оплатою.

Експосадовці проігнорували необхідність забезпечення належного контролю за якістю продукції. Вони прийняли без перевірки засоби індивідуального захисту та передали неякісну продукцію на військові склади ЗСУ.

Згідно висновків експертиз дана амуніція не відповідає державним та військовим стандартам України, технічними вимогам для закупівлі бронежилетів різних типів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

Всього внаслідок незаконних дій підозрюваних окремі підрозділи Збройних Сил України не були належно укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1,4 млрд грн.

За принципової позиції прокурорів підозрювані залишаються під вартою.

Наразі у кримінальному провадженні виконуються вимоги ст. 290 КПК України. Підозрюваним та їх захисникам надано доступ до матеріалів досудового розслідування, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим ДБР за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР та Департаменту контррозвідки СБУ.

Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.