Заклики до переходу на бік ворога - розпочато провадження щодо ексдепутата Херсонської облради

Офісом Генерального прокурора виявлено та розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення колишнім депутатом Херсонської обласної ради державної зради та дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації (ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 109 КК України).

Встановлено, що екс-депутат Херсонської обласної ради та Каховської міської ради через мережу Facebook схиляє мешканців Херсонської області, де відбуваються активні воєнні дії, до покори окупаційним військам РФ. Він проповідує серед населення ідеологію «русского мира» та закликає до переходу на бік ворога під час нищівного бомбардування цивільної інфраструктури та вбивств мирного населення.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Управління Служби безпеки України в Херсонській області.

Покарання за такі злочини передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.